DESIGNERS

  • Adolini & Simonini Associati
  • Adriano Design
  • Aisha Al Sowaidi
  • Alberto Biagetti
  • Aldo Cibic
  • Aldo Parisotto
  • Alessandro Mendini
  • Alessandro Stabile
  • Alfredo Haberli
  • Alvaro Siza
  • Andrea Branzi
  • Andreas Engesvik
  • Antigone Acconci / Riccardo Bastiani
  • Antoine et Manuel
  • Antonia Astori
  • Antonio Rodriguez / Matteo Thun
  • Arielle Assouline-Lichten
  • Atelier Oï
  • Barbara Schweizer
  • Barber & Osgerby
  • Borek Sipek
  • Branch
  • Brian Sironi
  • Campana Brothers
  • Cara / Davide
  • Carlo Scarpa
  • Charles Williams
  • Chiara Andreatti
  • Chiara Ferrari
  • Christophe Pillet
  • Claesson Koivisto Rune
  • Claude Bouchard
  • Constance Guisset
  • Cristian Zuzunaga
  • Curro Claret
  • David Chipperfield
  • Denis Guidone
  • Dessie' Design
  • Diego Chilò
  • Diesel Living
  • Dino Gavina
  • Doriana and Massimiliano Fuksas
  • Doshi Levien
  • Driade Lab
  • Eduard Samso
  • Edward Van Vliet
  • Elena Salmistraro
  • Elio Martinelli
  • Elisa Giovannoni
  • Emiliana Martinelli
  • Emir Uras
  • Emmanuel Babled
  • Enzo Mari
  • Ettore Sottsass
  • Ettore Sottsass Jr.
  • Fabio Novembre
  • Farg and Blanche
  • Faye Toogood
  • Federica Biasi
  • Fernando & Humberto Campana
  • Ferréol Babin
  • Fontana Arte
  • Francesco Bolis
  • Francesco Lucchese
  • Franco Raggi
  • Fredrikson Stallard
  • Fulvio Bianconi
  • Fulvio Bianconi and Paolo Venini
  • Gabriele and Oscar Buratti
  • Gae Aulenti
  • Gamfratesi
  • Gazzaz Brothers
  • Giacomo Balla
  • Gianfranco Barban
  • Gianfranco Barban and Lorenzo Di Giovanni
  • Gio Ponti
  • Gio Tirotto
  • Giorgio Biscaro
  • Giorgio Vigna
  • Giuseppe Chigiotti
  • Gordon Guillaumier
  • Guggisberg Baldwin
  • Harry & Camila
  • Hind Bint Majid Al Qassimi
  • I M LAB
  • Ilaria Innocenti and Giorgio Laboratore
  • Isabel Gamero & Jordi Pérez
  • Italo Bosa
  • Italo Rota
  • Jaime Hayon
  • Jaume Tresserra
  • Joel Escalona
  • Josep María Jujol
  • Karim Rashid
  • Kazuhide Takahama
  • Kazuyo Sejima
  • Konstantin Grcic
  • L+R Palomba
  • Lara Bohinc
  • Laudani & Romanelli
  • Laura De Santillana
  • Lella and Massimo Vignelli
  • Leonardo Ranucci
  • LIDO / Ilaria Innocenti / Giorgio Laboratore
  • Lievore Altherr
  • Livio Castiglioni, Piero Castiglioni
  • Lluís Clotet
  • Lluís Clotet & Oscar Tusquets
  • Lluís Clotet & Oscar Tusquets Blanca
  • Lorenza Bozzoli
  • Lorenzo di Giovanni
  • Loulwa Al Radwan
  • Luca Schieppati and Gianfranco Barban
  • Manolo Bossi
  • Marc Sadler
  • Marco Acerbis
  • Marco Zito
  • Mariyo Yagi
  • Martinelli Venezia
  • Martí Guixé
  • Masanori Mori
  • Massimo Iosa Ghini
  • Massimo Vignelli
  • Matteo Leorato
  • Matteo Thun
  • Matteo Zorzenoni
  • Matti Klenell
  • Maurizio Galante / Tal Lancman
  • Max Ingrand
  • Maysam Al Nasser
  • Metis Lighting
  • Miguel Milà
  • Miki Astori
  • Mimmo Rotella
  • Monica Guggisberg & Philip Baldwin
  • Monica Guggisberg and Philip Baldwin
  • Moroso
  • Naoto Fukasawa
  • Napoleone Martinuzzi
  • Nathalie Orlandi
  • Neri & Hu
  • Nestor Perkal
  • Nika Zupanc
  • Nikolai Kotlarczyk
  • Novello Finotti
  • Odo Fioravanti
  • Omri Revesz
  • Omri Revesz / Damian Tatangelo
  • Oscar and Gabriele Buratti
  • Oscar Maschera
  • Oscar Tusquets
  • Oscar Tusquets and Lluís Clotet
  • Oscar Tusquets Blanca
  • OTQ
  • Otto Canalda & Ramón Úbeda
  • Paola Navone
  • Paolo Vasi
  • Paolo Venini
  • Patricia Urquiola
  • Pepa Reverter
  • Pepe Cortés
  • Peter Marino
  • Philippe Starck
  • Philippe Starck / Dai Sugasawa
  • Philippe Starck / Eugeni Quitllet
  • Pierre Gonalons
  • Pietro Chiesa
  • Portego Studio
  • Ramón Úbeda
  • Renzo Piano
  • Riccardo Schweizer
  • Richard Hutten
  • Richard Neutra
  • Roberto Matta
  • Roberto Menghi
  • Rodolfo Dordoni
  • Ron Arad
  • Ross Lovegrove
  • Salvador Dalí
  • Salvador Dalí / BD Barcelona
  • Salvador Dalí / BD Barcelona / Deyrolle
  • Salvador Dalí / Oscar Tusquets
  • Sam Baron
  • Sandro Chia
  • Sara Ferrari
  • Sebastian Bergne
  • Seraina Lareida
  • Sergio Asti
  • Shigeru Ban
  • Simone Bonanni
  • Sonia Pedrazzini
  • Sotirios Papadopoulos
  • Stephane Lebrun
  • Stephen Burks
  • Studio Bordò
  • Studio Drift
  • Studio Job
  • Studio Klass
  • Studio Natural
  • Studiovo
  • Tadao Ando
  • Tapio Wirkkala
  • Tappio Wirkkala
  • Teckell
  • Timo Sarpaneva
  • Tobia Scarpa
  • Tobia Scarpa and Ludovico Diaz De Santillana
  • Tokujin Yoshioka
  • Toni Zuccheri
  • Venini
  • Vittorio Zecchin
  • Voon Wong / Benson Saw
  • Xavier Lust
  • Xavier Manosa
  • Álvaro Siza Vieira
  •